zmarszczki pod oczami

2021-07-19

Zmarszczki pod oczami – jak ich uniknąć?

Delikatna skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji, bo na brak takowej reaguje w różny sposób i przeważnie nie wygląda to estetycznie. W tej okolicy często pojawiają się przebarwienia, opuchlizna, sińce, a także zmarszczki. Te ostatnie nie są zarezerwowane dla osób w starszym wieku, mogą pojawić się już u trzydziestolatków, a nawet wcześniej.

Profilaktyka a zmarszczki pod oczami

Nie każdy o tym wie, ale zmarszczki pod oczami czy też inne zmarszczki mimiczne mogą pojawiać się częściej i wcześniej u osób palących oraz stosujących nieodpowiednią dietę. Brak zróżnicowanego jadłospisu, bogatego w warzywa i owoce, oznacza dużo mniej niezbędnych antyoksydantów. Warto też pamiętać o konieczności nawadniania się, co będzie widoczne w postaci kondycji skóry. Nawilżona i elastyczna skóra nie jest tak skłonna do tworzenia zmarszczek, więc najprawdopodobniej pojawią się one w późniejszym wieku. Innym istotnym elementem profilaktyki jest dbałość o kondycję skóry czy to za pomocą domowych metod i kosmetyków, czy też regularnych wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Co działa na zmarszczki pod oczami?

Delikatny masaż okolic oczu i stosowanie kremów nawilżających odpowiednich do typu cery może sprawić, że zmarszczki pod oczami nie pojawią się lub będą dużo mniej widoczne. Ważne jest, by wszelkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać regularnie i dbać o to, by zapewniać sobie jednocześnie jak najwięcej witamin oraz innych składników odżywczych poprzez zbilansowaną dietę. W domu można wykonywać zarówno zabiegi głęboko odżywiające, jak np. mikrodermabrazja, jak też korzystać ze specjalnie skomponowanych masek. Są specjalne maski nakładane właśnie na okolice oczu, przeznaczone do stosowania w dzień lub na noc. Mogą mieć efekt chłodzący oraz rozjaśniający. Poza profilaktyką zmarszczek będą też wpływały korzystnie na drożność naczyń limfatycznych oraz nawilżenie delikatnej skóry wokół oczu. Z domowych metod świetne efekty przynoszą okłady z ogórka albo masaż za pomocą kostek lodu. W rezultacie można wygładzić i nawilżyć skórę, rozjaśnić ją i zapewnić relaks.