strzykawki insulinowe

2020-07-21

Strzykawki insulinowe - rodzaje i zastosowanie

Ty lub ktoś z Twoich bliskich choruje na cukrzycę? W takim razie zapewne spotkałeś się z tym jak podawana jest chorym insulina. Sprawdź co powinieneś wiedzieć o sprzęcie wykorzystywanym do podawania insuliny.


Strzykawki insulinowe https://lines.com.pl/kategoria-produktu/dzial-medyczny/iniekcje/strzykawki/ - rodzaje

Otóż, strzykawki insulinowe dzieli się ze względu na ich pojemność. Dostępne są trzy wielkości 0,3 mm 0,5 mm i 1 mm. Strzykawka insulinowa powinna być wyposażona w igłę, która umieszczona jest stabilnie wewnątrz bez ryzyka wypadnięcia. Kształtem nie odbiega od innych dostępnych na rynku. Jest w pełni wypełniona insuliną. Ważnym aspektem jest sterylność produktu.


Zastosowanie strzykawek insulinowych

Strzykawki insulinowe służą chorym na cukrzycę. Insulinę można podawać w nagłych wypadkach bądź regularnie. Najczęściej pacjenci przyjmują zastrzyki insulinowe pół godziny do godziny przed posiłkiem. Inni biorą insulinę w określonych porach. Oczywiście wszystko zależy od ustaleń lekarza.


Czy należy bać się zastrzyków insulinowych?

Nie. Strzykawki insulinowe są tak stworzone, że nie ma obaw skaleczenia. O ile pacjent korzysta z zaleceń lekarza wszystko powinno być w porządku. Same zastrzyki są niezwykle łatwe. Wystarczy wbić się w mięsień i poprzez pociągnięcie tłoka umieścić cały płyn, który znajduje się w strzykawce.


Jak widzisz jest niewiele rodzajów strzykawek insulinowych. Nie różnią się one od siebie za bardzo poza pojemnością. Pojemność to element, który należy ustalić z lekarzem i nie zmieniać go samodzielnie. Jest to bezpieczna metoda na walkę z cukrzycą.