multimedia w szkole

2021-07-02

Multimedia w szkole – skąd zdobyć na nie fundusze?

Dlaczego szkoły pragną mieć u siebie nowoczesne multimedia?

Na początek warto ustalić skąd właściwie takie zainteresowanie multimediami. Dlaczego szkoły pragną mieć u siebie nowinki technologiczne? Niektórzy pewnie uznają, że to pogoń za modą, czy chęć wyróżnienia się na tle innych placówek, lecz nie jest to prawdą. Profesjonalne placówki doskonale wiedzą, że multimedia w szkole odgrywają bardzo istotne znaczenie. To one wpływają na zmysły uczniów, sprawiają, że chętniej się uczą i lepiej przyswajają wiedzę.

Poza tym z ich pomocą mogą lepiej przygotować się do tego, co czeka ich w dorosłym życiu, które w dużej mierze opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że placówki edukacyjne pragną zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki, bo widać, że różnego typu multimedia, w tym na przykład tablice interaktywne, projektory, czy nawet ekrany multimedialne mogą w tym bardzo pomóc.

Skąd w takim razie zdobyć na nie fundusze?

Jeśli poświęcimy trochę czasu na zebranie informacji, to szybko dojdziemy do wniosku, że zakup multimediów nie należy do najtańszych. Dlatego publiczne placówki edukacyjne często muszą szukać pomysłów na to, skąd wziąć fundusze. Oczywiście mogą pomyśleć o jakichś zbiórkach funduszy, ale czasami to i tak za mało, by odpowiednio wyposażyć szkołę. Jednak z pomocą przychodzi rząd, a wraz z nimi Ministerstwo Edukacji Narodowej, które oferuje wiele różnego typu programów, które można wykorzystać do tego, by zdobyć potrzebne środki.

Niektóre z nich zapewniają aż 80% wsparcie przy zakupie pomocy dydaktycznych, ale nie brakuje również takich, które oferują wsparcie 100%, więc nawet szkoła nie musi wnosić wkładu własnego. Warto sprawdzić, jak działają takie programy, jak również to, czy prowadzona przez nas placówka może w nim wziąć udział. Jeśli okaże się, że mamy drogę wolną, to należy jak najszybciej złożyć wymagane dokumenty, czy stosowany wniosek, bo może to się okazać najlepszy sposób na to, aby wyposażyć swoją placówkę w potrzebne multimedia.