Programy lojalnościowe

2021-08-13

Dobry program dla klientów

Otóż, aby zatrzymać przy sobie na dłużej cennych klientów, firmy prześcigają się obecnie w tworzeniu innowacyjnych i nowatorskich programów klienckich. Z jednej strony ma to przyciągnąć uwagę innych, potencjalnych klientów, z drugiej – gratyfikacje oraz sama oferta ma jednocześnie nawiązywać bezpośrednio do działalności firmy i być atrakcyjną dla klienta. Stworzenie takiego programu wcale nie należy do łatwych zadań.


Programy lojalnościowe często zawierają rabaty

Według większości klientów zawsze w przypadku ich ulubionych sklepów najbardziej interesują ich rabaty – to dlatego programy lojalnościowe najczęściej w pierwszej kolejności oferują właśnie upusty, czasem sięgające nawet połowy ceny. Tak przyciągają klientów firmy posiadające jedne z najpopularniejszych programów lojalnościowych na świecie. Nawet największy rabat jednak nie wystarczy, aby przekonać do siebie część wybrednych klientów. Trzeba im zaproponować coś, czego nie zdobędą w inny sposób.


Programy lojalnościowe https://i360.com.pl/programy-lojalnosciowe – produkty tylko dla wybranych

Jednym z lepszych pomysłów na program lojalnościowy jest zaoferowanie klientom czegoś, czego nie może dostać nikt inny, nikt poza programem lojalnościowym. Może to być limitowana wersja kultowego produktu, jakiś dodatek lub gadżet. To jeden z lepszych pomysłów na zapewnienie sobie uwagi. Równie ważne jest też rozpowszechnienie informacji o posiadanym programie, ponieważ nie każdy klient śledzi z zapartym tchem wszystkie nowinki na stronach internetowych sklepów – nawet tych ulubionych.