10 Paź

Jak się ubierać – kilka porad

Nasz ubiór może powiedzieć nam bardzo wiele o naszej osobowości, ale jednak niestety nie zawsze możemy się ubrać tak jak tego chcemy. Bo przecież pewne sytuacje wymagają dopasowania ubioru dla stosownych okoliczności, w których to się znajdziemy. Niemniej jednak nie potrzeba wielkiego gustu i wiedzy w zakresie mody po to aby odpowiednio dobrać swoje ubranie. Jak to zrobić? Jak się ubierać? Dowiedz się co na to styliści!

Chyba najwięcej swobody mają w kwestii ubioru spotkania z przyjaciółmi. Bowiem na takie spotkania praktycznie nie potrzeba dobierać swoich strojów. A to dlatego, że przyjaciele potrafią zrozumieć i wybaczyć nawet ten największy „modowy wybryk” pochodzący z naszej strony. A zatem możesz spokojnie się ubrać w dres albo w marynarkę – bo do wyboru do koloru. A końcu im dłużej się znacie to tym stroje mogą być mniej zobowiązujące. Z kolei gdy wybierasz się np. do przyjaciela do domu, to chyba najwygodniej będzie Ci ubrać zwykły t-shirt oraz spodnie. Bo właśnie taki strój staje się najbardziej pospolity oraz w gruncie rzeczy uniwersalny. Jeżeli jednak wybierasz się razem ze znajomymi do kawiarni, to może warto wyglądać nieco bardziej schludnie. Wówczas możesz założyć np. sukienkę oraz odpowiednio pasujący żakiet. A przecież wiadomo, że pomimo tego, że jesteś z przyjacielem to i tak do kawiarni nie wejdziesz w sportowym stroju, bo to najzwyczajniej nie wypada.

A jak się ubierać na oficjalne spotkania? Co gdy czeka Cię jakiś ważny dzień, czyli np. rozmowa kwalifikacyjna, matura, a także awans w pracy? Wówczas warto ubrać się elegancko. A to dlatego, że to będzie świadczyło o tym, że masz szacunek do tegoż wydarzenia oraz do ludzi biorącym w nim udział. I tu dla mężczyzn najlepszym rozwiązaniem stanie się po prostu garnitur – natomiast gdy będzie ciepło możesz zrezygnować z marynarki. Z kolei kobiety mają dużo więcej rozwiązań. Bo mogą np. się ubrać w elegancką spódnicę oraz założyć do tego piękną białą bluzkę, lub połączyć eleganckie spodnie z marynarką czy butami na wysokim obcasie itd. A trzeba wiedzieć, że wszystko zależy od tego czym dysponujesz. I pamiętaj o dodatkach! A zatem pamiętaj, że jeżeli ubierasz się elegancko to także i torebka powinna być również elegancka. Bo przecież prezentowałoby się to co najmniej niestosownie gdybyś do eleganckiego stroju zabrała sportowy plecak.

A zatem zdaj się na porady specjalistów w zakresie mody i dowiedz się jak się ubierać na każdą okazję! Bo w końcu są okoliczności które wymagają wyjątkowej oprawy. A czasem wystarczy tylko odrobina fantazji by nasz strój stał się elegancki i wytworny.